Współczesna szkoła wymaga od uczniów opanowania ogromnej partii materiału. Nie uczy ich jednak, w jaki sposób poradzić sobie z tym ogromem nowej wiedzy. Nikt nie mówi uczniom w szkole, jak mają się uczyć.

Dzieci i młodzież wchłaniają w siebie masę informacji często kosztem ogromnej ilości czasu oraz energii. Nie mogąc wybrnąć
z trudnej sytuacji, zaczynają instynktownie zamykać się na nowe informacje. Budzi się w nich lęk oraz fałszywe wyobrażenie
o szkole, nauce i własnych zdolnościach umysłowych. Często padają z ich ust takie stwierdzenia: ” szkoła jest nudna”, “nauka jest trudna i nic nie daje”, “jestem głupi”, nie potrafię się tego nauczyć” itp.

Po to, by uczniowie mogli pracować efektywniej, a nauka sama w sobie stała się dla nich zajęciem przyjemnym czy interesującym, konieczne jest nauczenie ich, jak się uczyć. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów (już od I klasy szkoły podstawowej) na zajęcia, podczas których zapoznają się ze skutecznymi sposobami przyswajania wiedzy oraz przetrenują różnorodne techniki uczenia się, takie jak: mnemotechniki, notowanie nielinearne czy szybkie czytanie. Pomożemy uczniom przezwyciężyć stres związany ze szkołą i dobrze przygotujemy do czekających ich egzaminów.

Grupy treningowe tworzymy według wieku uczestników.

Zapisy już trwają. Liczba miejsc jest ograniczona.